Partier och gruppledare

Partier har gruppledare som du kan vända dig till vid frågor. Här följer kontaktuppgifter till Herrljunga politikers gruppledare.

Skriv tabellbeskrivning här

Parti

Namn

Kontakt

Centerpartiet

Jessica Pehrson

Tfn. 070-856 19 68

E-post: jessica.pehrson@herrljunga.se


Kristdemokraterna

Fredrik Svensson

Tfn. 072-7320053

E-post: fredrik.svensson@herrljunga.se


Kommunens väl

Ronnie Rexwall

Tfn.073-182 28 20

E-post: ronnie.rexwall@herrljunga.se


Liberalerna

Håkan Körberg

Tfn. 070-5701214

E-post: hakan.korberg@herrljunga.se


Moderaterna

Gunnar Andersson

Tfn. 070-5467572

E-post: gunnar.andersson@herrljunga.se


Socialdemokraterna

Mats Palm

Tfn. 073-0306176

E-post: mats.palm@herrljunga.se


Sverigedemokraterna




Vänsterpartiet

Magnus Jonsson

Tfn. 070-7243633

E-post: magnus.jonsson@herrljunga.se